• Školská záhrada

• Školská záhrada prešla v priebehu posledných rokov zmenou. Pre žiakov je tu altánok , ktorý slúži na vyučovanie rôznych predmetov.

Záhrada je rozdelená parkovú časť a ovocný sad.

V parkovej časti sú staré smreky, borovice, smrekovce a brezy. K nim sme v rámci projektu STROMY POZNANIA vysadili mladé stromy.

ihličnaté stromy - jedľu, smrek, borovicu, kosodrevinu, limbu.

listnaté stromy - dub, buk, lipa, breza, javor, vŕba.

Projekt je spoločný pre LESY SR a školu.

Ďalej sú tu skalky, v ktorých sú ozdobné dreviny, kríky, trvalky a letničky.

V ovocnom sade sú nádherné staré čerešne, marhule a jablone. V rámci obnovy sme dosádzali slivky, marhule, hrušky.

V tejto časti záhrady sú tiež egreše, ríbezle, maliny, čučoriedky.

Za posledné tri roky sme vysadili 15 stromov parkovej časti a 14 ovocných stromov.

V záhrade obmedzujeme používanie chémie na minimum, odmenou za to môžeme pozorovať jašterice, užovku a množstvo vtákov.

O vtáčiky sa počas zimy staráme prikrmovaním v kŕmidlách , ktoré zhotovili naši žiaci.

Odpad v záhrade sa kompostuje a drevná hmota sa spracúva na mulčovaciu kôru.

Zavlažovanie záhrady zabezpečujeme z 25 000 litrov nádrže, ktorá sa nachádza v hĺbke 5 metrov pod ihriskom.

Do nádrže je odvádzaná dažďová voda zo strechy školy.

Fotografie zasneženej záhrady, alebo plnej kvetov si môžete pozrieť vo fotogalérii.